Fórum >> Hozzászólás

  Ducks hozzászólása:

Engedjétek meg nekem, hogy egy régóta körvonalazódó gondolati síkot osszak meg veletek:

Abba gondoljunk bele, hogy Anaheim 50 Km-re van LA-től. A környéken van LA, San Diego, Santa Ana, Irvine. Nekünk az a szerencsénk, hogy geopolitikailag és üzletileg is marha jó helyen vagyunk, de maga a piac kicsi. Sok szempontból a Kings sincs jobb helyzetben.
A Kings-nek azért van jobb helyzete, mert ott a Lakers, a Clippers, a Dodgers, mostmár a Rams és a Chargers...ott van kialakult sportkultúra, meg csak a várost tekintve 3,8 millió ember. Arról nem is beszélve, hogy a Gretzky csere brutálisan bebikázta a Kings jelenlétét....olyannyira, hogy a csere után vált az akkori fejesek számára világossá, hogy Kaliforniában van kereslet a hokira. Soha nem is volt titok, hogy ennek volt köszönhető a Sharks (1992) és a Ducks (1993) megjelenése, de anno a Winnipeg sem véletlenül költözött Phoenixbe. A Vegas pedig már egy kialakított rendszerbe lett implantálva 3 éve...

Ha megnézzük az MLB-s Los Angeles Angelst, akkor látszik, hogy 1997-2016-ig Anaheim Angels/Los Angeles Angels of Anaheim néven futottak. Ők sem véletlenül változtattak nevet, marketing szempontból ott nagyon bejött, anyagilag gusztustalanul megérte. Legyen annyi elég, hogy az MLB-ben a legjobban kereső 11 játékos között 3 Angels játékos (Trout/Rendon/Pujols - ők hárman egy idény alatt 94,5 (!!!!!!!!!!) milliót keresnek) is van.

A másik amit el szoktunk felejteni és amiért ritkán tudunk csak komoly UFA játékost hozni, az az adó...
Ugyebár az USA-ban államonként változik az un. SZJA...egy 10 milliós bruttó salary nem ugyan annyi nettóban Kaliforniában, mint mondjuk Floridában.
Amikor egy játékos fizetését látjuk, az mindig bruttó pénz. Abból még kő keményen adózni kell.
Ha és amennyiben valaki szeret mérgelődni azon, hogy a bruttójából mennyit vonnak még le erre/arra, akkor csak közlöm, hogy nálunk nagyjából +/- átlag 37%-ot vonnak le a bruttóból még. Természetesen ez sokmindentől függ, így ez a szám nem tekinthető átlagosnak, sőt.

Na már most egy anaheimi játékos 10 milliós béréből 52,11%-ot vonnak le. Nettóban megkap 4,78-at.
Ugyan ez mondjuk Floridában nettó 5,9, Dallasban 5,88, Vegasban 5,89, Minnesotában 5,09, Winnipegben 4,98, Torontóban mondjuk az egyik legrosszabb, csak 4,67 (vélhetőleg a Leafsnek ezért kell mindenkit irreálisan túlfizetni, hiszen a játékos is a pénzénél szeretne lenni).

Másik tétel a szponzori pénzek. Amerikában a legnagyobb piacok a következők: NY, Los Angeles, Chicago, Dallas.
Ciki, de a los angelesi régiót ki is húzhatjuk, sokkal nagyobb a hagyománya a baseballnak, a kosárlabdának, de tán-tán még az amerikai focinak is. A hokinak nincs különösebb felhívó ereje.
A Ducks történetében Kariya volt az egyedüli, aki komolyabb szponzori pénzeket keresett (Easton, Carls Jr., stb.......).
Szóval egy UFA játékos leigazolásakor maga a játékos (és annak ügynöke) mérlegeli a sport kultúrát, a piacot, a potenciális szponzori pénzeket, a fizetést, a szerződés hosszát, a csapatban rejlő potenciált, a vezetőség professzionalitását, magát a várost, az életkörülményeket.....sokkal, de sokkal összetettebb egy egy játékos leigazolása, mint azt mi gondoljuk.
Ugyan ez a helyzet egy játékos cseréjében.

Ennyi jutott most eszembe, remélem senkit nem untattam, bár szerintem a kutya se fogja elolvasni....:neveto::neveto::neveto:

  Beszúrható szmájlik

  Kép és link beszúrása

  Hozzászólás

 Név:

Jelszó:


A maximálisan beszúrható kép szélessége 980 pixel!!!

A hozzászólás elküldése elott a felhasználó köteles elolvasni és elfogadni a hozzászólási szabályzatot!


A fórumban a kiadvány regiszrált látogatói kapnak lehetőséget magánvéleményük kifejezésére.
Ezen vélemények nem tükrözik a kiadó szerkesztőségének álláspontját.

© 2001-2013 CenterIce - Minden jog fenntartva.